Nový týždeň nabitý zápasmi: Prichádza Železiar Cup, áčko v nedeľu do Ružomberka

V sobotu sme najlepším možným spôsobom odštartovali návrat do Fortuna ligy, keďže FK Železiarne Podbrezová porazilo pred fantastickou kulisou ŠK Slovan Bratislava, no ďalšie výzvy sú pred nami už od začiatku nového týždňa.

Železiar Cup 2022

V utorok začína kvalitne obsadený medzinárodný dorastenecký (U17) turnaj Železiar Cup 2022.

Hrať sa bude na troch ihriskách. Skupina A, ktorú tvoria FK Železiarne Podbrezová, Slavia Praha, Slovan Liberec a Zaglebie Lubin, odohrajú svoje zápasy vo Valaskej. V rámci B-skupiny sa predstavia v Podkoniciach štyri mužstvá – Spartak Trnava, Gornik Zabrze, Videoton a Baník Ostrava.

Následne sa podľa umiestnenia v skupinách tímy stretnú v zápasoch o 7. miesto (Valaská), 5. miesto (Podkonice), 3. miesto a najlepšie celky oboch skupín nastúpia vo finále. O prvých štyroch miestach turnaja Železiar Cup sa rozhodne v Zelpo Arene.

Celý rozpis turnaja nájdete na priloženom linku TU. Vstup na všetky zápasy je zadarmo.

U19 na turnaj do Teplíc

Aj dorastenecká kategória U19 si zahrá na výbornom turnaji. V českých Tepliciach sa predstaví 22. a 23. júla.

Okrem FK Železiarne Podbrezová a domáceho tímu FK Teplice sa na turnaji zúčastnia aj FC Spartak Trnava, srbská FK Vojvodina Novi Sad a španielska Valencia CF. Akcia prebieha pod záštitou hejtmana Ústeckého kraja pána Jana Schillera.

V piatok (22.7.) sa odohrajú skupinové zápasy každým s každým. Tímy bude rozdelené do dvoch trojčlenných skupín, jeden duel trvá 45 minút. V sobotu (23.7.) sú na programe zápasy o 5. miesto, 3. miesto a finále. Všetky tri sa hrajú klasicky 2×45 minút.

Memoriál Františka Hrdličky o pohár mesta Teplice sa koná s ročnou prestávkou od roku 2016. Trikrát ho vyhrali domáce FK Teplice, raz nemecký 1. FC Magdeburg a v jednom prípade maďarský Honvéd Budapešť.

Áčko čaká ružomberský vicemajster

„Eufóriu“ z víťazstva nad Slovanom sa zverenci trénera Romana Skuhravého pokúsia pretaviť do ďalšieho bodového zisku, tentoraz na ihrisku MFK Ružomberok. Keďže „Ruža“ hrá vo štvrtok stretnutie 2. predkola Konferenčnej ligy proti Riga FC, náš duel sa presunul na nedeľu (24.7. o 18:00).

Ďalšie zápasy

Dorastenci U17 okrem Železiar Cupu odohrajú v sobotu (23.7.) ďalší prípravný zápas proti MFK Ružomberok (10:00). V rovnaký deň o 12:00 sa s tým istým klubom stretne aj naša U16.

U15 má na programe dva zápasy. V stredu (20.7.) o 11:00 v Michalovciach a v sobotu (23.7., 12:00) na Brezenskej proti Breznu.

Podobne je na tom U14, ktorá v stredu tiež cestuje do Michaloviec, v sobotu o 10:00 hostí na Brezenskej MFK Ružomberok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *