Po výbornom výkone sme proti Trnave prehrali na penalty

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v 4. kole Slovnaft Cupu proti FC Spartak Trnava po pokutových kopoch 2:3.

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 2:3p (1:1)

Góly: 49., 81. Godál – 1. Bukata, 9. Grič, roz. pen: Tumma

ŽK: Pavúk, Kováčik, Kukoľ, Grendel, Skuhravý – Trajkovski 2x, Grič, Vlasko

ČK: 80. Trajkovski

Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Štofik

Diváci: 830

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Godál, Oravec – Kováčik, Bakaľa (71. Grendel), Paraj, Kukoľ – Galčík, Pavúk, Špyrka (75. Issa)

Trnava: Kamenár (90. Takáč) – Čurma, Kóša (57. Vlasko), Tumma, Trajkovski – Savvidis, Grič – Iván (67. Cabral), Jones (46. Isa), Bukata – Ristovski (67. Boateng)

Vstup do stretnutia nám bohužiaľ nevyšiel. Už v prvej minúte sme prehrávali, keď sa po prihrávke Jonesa presadil Martin Bukata. Zakrátko mohol odpovedať Daniel Pavúk, jeho pekný pokus z hranice pokutového územia o milimetre minul brvno. Prišiel tak druhý inkasovaný gól, center z priameho kopu za Reháka hlavičkou nasmeroval Jakub Grič. Náš brankár nás podržal po dvadsiatich minútach hry, kedy hlavičkoval spred päťky Ristovski. Šance na zníženie Podbrezová mala. Peter Kováčik sa krásne dostal cez Kóšu pred bránku, prekonaného Kamenára zachránila žrď. Krátko pred prestávkou strieľal z priameho kopu Jozef Špyrka, znova rozhodovali centimetre, či lopta minie roh svätyne Trnavy alebo nie. Bohužiaľ, minula a tesne aj konštrukciu bránky tečovala. Herne sme v druhej polovici úvodného dejstva boli lepší, o čom svedčia aj spomínané šance. Ďalšia mohla prísť v úplnom závere, no center z rohového kopu dvaja naši hráči minul na zadnej žrdi. Rovnako tak nepochodil Galčík svojim štipľavým strieľaným centrom priamo na bránku, Kamenár vyrazil.

Do druhého polčasu vstúpila Podbrezová s veľkým tlakom, naši hráči sa vyhecovali k výbornému výkonu. Šance sa začali postupne rojiť, v 49. minúte dôležitý gól na 1:2 hlavičkou po rohovom kope vsietil kapitán Boris Godál. Takmer okamžite sa dostal po individuálnej akcii k bránke Peter Kováčik, zakončil tesne vedľa. Krátko pred uplynutím hodiny hry minul loptu v šanci Oravec. V 68. minúte sme síce vyrovnali, ale po centri Kováčika sprava zamával postranný arbiter ofsajd Daniela Pavúka pri nábehu do päťky. Rozhodovali milimetre, rozhodnutie mohlo byť pokojne aj opačné a bolo by to 2:2. Desať minút pred uplynutím riadneho hracieho času sa nechal vylúčiť po druhej žltej karte Trajkovski. „Presilovku“ sme využili okamžite, keď sa opäť presadil Boris Godál a znova to bolo po štandardke. Tentoraz zakončil nohou do rohu svätyne. Prišiel záverečný tlak, Trnava sa bála o výsledok a odkopávala lopty. Bohužiaľ, tretí gól do siete Kamenára nepadol a išlo sa na pokutové kopy.

Pred nimi prišiel do hry trnavský brankár Takáč. Godál, Bukata, Galčík, Savvidis, Bartoš aj Cabral prvé tri série premenili, vo štvrtej sa pomýlili Vladimír Kukoľ, trafil žrď a Jakub Grič za prispenia ťažkého trávnika prekopol bránku. Hlavný arbiter následne presunul rozstrel na opačnú stranu. Aj tam tri série strelci mierili presne, postupne Kováčik, Vlasko, Grendel, Isa Yusuf, Pavúk a Boateng. Bohužiaľ, v 8. sérii opečiatkoval znova žrď tentoraz Paraj a Tumma rozhodol o šťastnom postupe favorita ďalej.

Podbrezová ale podala výborný výkon, viac ako polovicu zápasu sme boli herne lepším tímom na ihrisku a veľmi málo nás delilo od vyradenia kvalitného celku FC Spartak Trnava. Už v piatok nabitý program pokračuje, keď znova v Zelpo Arene privítame o 16:00 ŠK Slovan Bratislava B.

Roman Skuhravý: „Sklamaný nie som. Hrali sme proti špičkovému súperovi. Začiatok zápasu bol daň za súťaž, pretože na tú agresivitu si potrebuje chvíľku zvykať. Urobili sme dve veľké chyby. Trnava mala kvalitu v zakončení. Od 25. minúty sme však boli jasne lepší ako Spartak. Vážim si, akým spôsobom a svoj hrou sme za tým otočením výsledku išli. Za to patrí chlapcom poďakovanie. Videl som mužstvo, ktoré vie, čo chce hrať a verím tomu, že keď takto budeme pokračovať, tak budeme ešte lepší a s takýmito tímami budeme zvádzať zápasy týždeň, čo týždeň.“

Boris Godál: „V prvom rade chcem pogratulovať Trnave k postupu. Nám a našim fanúšikom by som rád poďakoval za potlesk a standingovation po zápase. Myslím si, že sme predviedli dobrý výkon. Škoda, že sme neotočili výsledok. Mali sme na to šance, no reakcia fanúšikov po stretnutí bola pre nás ako morálne víťazstvo. Bol to pre mňa špeciálny zápas, ale snažil som sa to dostať z hlavy, pretože by ma to len rozptyľovalo a neviem, či by som podal dobrý výkon. Góly som neoslavoval z úcty k môjmu milovanému klubu, aj keď obrancov vždy potešia. Dúfam, že Trnava to dotiahne čo najďalej v pohári, aj v lige. Ja dúfam, že toto bola najlepšia pozvánka pre fanúšikov, aby chodili ďalej na naše zápasy aj v lige. Videli, že vieme potrápiť aj jedno z najlepších mužstiev na Slovensku. Dúfam, že pochopili, o čo nám tu ide. Hráme pekný futbal, padá veľa gólov. Nič viac si nemôžu priať.“