Pre kategórie U19, U17 a U16 začína v sobotu ligová sezóna: Aké sú ciele a očakávania trénerov?

V sobotu (31.7.) odohrajú svoje prvé zápasy novej ligovej sezóny 2021/22 naše kategórie U19, U17 a U16. Pred štartom sme sa opýtali trénerov na prípravu, takisto aj o ich očakávaniach a cieľoch do nadchádzajúceho ročníka.

U19

Najstarší dorastenecký výber odohral počas prípravy tri zápasy. Prvý proti MFK Ružomberok prehral tesne 3:4, následne ale vo Valaskej porazil FC Petržalka (6:4) a v generálke zaznamenal cennú remízu 1:1 proti mužom Kováčovej, ktorí hrajú tretiu najvyššiu súťaž. Štyri góly vrátane hattricku zaznamenal Belko. V kategórii U19 sú aj hráči, ktorí trénujú s A-mužstvom a v prípade dobrých výkonov si môžu vyskúšať aj súťažný futbal v 2. lige.

„Príprava na novú sezónu bola veľmi krátka a zároveň špecifická. Nový realizačný tím, nová skladba mužstva, nový herný systém. Napriek tomu si myslím, že v budovaní tímu a napredovaní hráčov sme na dobrej ceste, čo ukázali aj odohraté prípravné zápasy,“ hovorí hlavný tréner Rastislav Urgela.

„Viacero  mladých hráčov  sa zapájalo a aj zapája do tréningového procesu s A-tímom, kde veľmi dobre funguje spolupráca s novými trénermi. Myslím si, že by sme aj na krátkosť času mohli byť slušne pripravení na novú sezónu. Avšak, všetko ukážu až majstrovské zápasy, v ktorých by sme sa chceli prezentovať dobrou hrou. Potom ruka v ruke príde aj kolektívny výsledok. Primárnym klubovým  cieľom je ale jednoznačne rozvoj hráča a posunutie dvoch, troch do mužskej kategórie v priebehu najbližšieho pol roka, roka,“ tvrdí Urgela. Jeho mužstvo sa na úvod sezóny predstaví v sobotu vonku, a síce o 11:00 proti FK Poprad.

U17

Kategória do 17 rokov takisto odohrala tri prípravné stretnutia. Zverenci trénera Pavla Gregoru prehrali proti Petržalke aj Ružomberku, no v generálke sa naladili dobre, keďže porazili Martin (3:2). Dvomi gólmi sa prezentoval Nguyen.

„Prípravné obdobie bolo tentoraz extrémne rýchle. Odohrali sme počas neho tri stretnutia. Ja sa však veľmi nepozerám na to, či je to prípravné alebo hlavné obdobie. Moja úloha a cieľ do sezóny je jednoznačne zlepšovať každého hráča v kádri. Myslím si, že v tíme máme veľa zaujímavých hráčov a verím, že sa nám podarí naplno rozvinúť ich potenciál. Prajem si, aby si naši hráči užívali hru, aby hrali sebavedomo a postupnými krokmi išli za svojim futbalovým snom,“ vyjadril sa Gregora.

Aj kategória U17 odohrá svoj prvý zápas sezóny proti FK Poprad, ale bude to v domácom prostredí na Skalici o 11:00. Samozrejme, v sobotu (31.7.).

U16

Aj hráči do 16 rokov nastúpili na tri prípravné duely. Dvakrát prehrali tesne, keď na Petržalku nestačili 4:5 a rovnakým pomerom podľahli aj Ružomberku. Tréner Peter Argyusi sa ale nakoniec mohol tešiť z výhry 3:1 proti o rok staršiemu súpera z Martina. Lacko, Šalga a Zábojník strelili po dva presné zásahy.

„U16 je novotvoriaca sa kategória, ktorú sme prebrali s Jankom Hrošom na začiatku prípravy 5. júla. V družstve ostalo zdravé jadro zo žiackej kategórie, ktoré sme doplnili o chlapcov, ktorí majú v sebe potenciál a ochotu na sebe pracovať. Príprava prebehla v kvalitných domácich podmienkach, kde nám nič nechýbalo. Týmto by sme sa chceli klubu poďakovať za vytvorené podmienky. Cieľom U16 je v prvom rade rozvoj hráča vo všetkých jeho parametroch a to nielen futbalových, ale aj ľudských, preto chceme vychovať silné individuality, ktoré budú ochotné pracovať pre kolektív. Chlapci sú pracovití, sebavedomí, ale nechýba im pokora. Preto sme s kolegom presvedčení, že sme na správnej ceste, ktorá je v súlade s klubovou filozofiou,“ hovorí tréner Argyusi.

Keďže kategória U16 tvorí „dvojičku“ s U17, tak ročník 2021/22 začne takisto na umelej tráve v Skalici o 13:15 proti FK Poprad.

Ostatné mládežnícke kategórie FK Železiarne Podbrezová začínajú svoje sezóny v priebehu augusta. Rozlosovanie všetkých kategórií nájdete na našom webe v sekcii „Mládež“ pri jednotlivých kategóriách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *