PREVIEW: Nabitý program pokračuje už v piatok proti MŠK Žilina

V sobotu sme porazili Liptovský Mikuláš, v utorok remizovali proti Zlatým Moravciam a už piatkové popoludnie prinesie ďalší duel, tentoraz 9. kola Fortuna ligy od 16:30 na pôde MŠK Žilina. Vysiela ho Nova Sport 1 a aj Voyo.

FK Železiarne Podbrezová je aj po ôsmich kolách jediným neporazeným tímom Fortuna ligy a nachádza sa na druhom mieste tabuľky, kde máme 14 bodov za tri výhry a päť remíz. Skóre 14:8 sa po utorku nepohlo. Našim najlepším strelcom je už štvorgólový Moses Cobnan, dvakrát sa presadil obranca a kapitán Boris Godál, takisto Samuel Ďatko a Marek Kuzma.

„V zápase s ViOn-om sme sa po dlhšom čase stretli s defenzívnym blokom. Nevyužívali sme adekvátne priestory, ktoré nám súper svojim postavením otváral a teda nevytvárali sme si také množstvo šancí ako je nám vlastné. Práve na to chceme lepšie reagovať v Žiline. Využiť možnosti hry, ktoré nám žilinský systém ponúka. Určite to bude zápas vo vysokej intenzite, kde oba celky budú chcieť hrať ofenzívne, teda čaká nás zaujímavý duel,“ hovorí asistent hlavného trénera Štefan Markulík.

Podbrezová a Žilina sa vo Fortuna lige proti sebe postavili celkovo trinásťkrát, z toho sme v troch prípadoch vyhrali, dva razy remizovali a osem stretnutí prehrali. Výhrou 1:0 skončil vôbec prvý vzájomný duel v najvyššej súťaži, v roku 2014 rozhodol Peter Gál-Andrezly. Dvakrát sme „Šošonov“ porazili v našej druhej sezóny medzi elitou 2015/16. Najskôr vonku 3:1 (Peter Gál-Andrezly 2x, Milovan Kapor) a potom doma 2:0 (Jaroslav Kostelný, Pablo Podio). Spomínaný Gál-Andrezly bol „expertom“ na žilinský tím, keďže mu za dve sezóny strelil štyri góly.

MŠK Žilina sa nachádza na piatom mieste tabuľky so ziskom 12 bodov za tri výhry, tri remízy a dve prehry pri skóre 11:8. Neúspešné výsledky prišli dvakrát z posledných troch stretnutí na ihriskách Slovana Bratislava a Skalice. Doma zatiaľ „Šošoni“ v tejto sezóne neprehrali, remizovali s Dunajskou Stredou a porazili Banskú Bystricu, Zlaté Moravce aj Michalovce. Najlepší strelec Patrik Myslovič sa postaral o štyri góly, trikrát rozvlnil siete súperov Dávid Ďuriš.

Do kádra žilinského tímu pod vedením českého trénera Jaroslava Hyneka patrí aj Roland Galčík, pre ktorého to bude prvý zápas proti svojmu bývalému klubu, kde zanechal veľkú stopu, teda Podbrezovej. Zatiaľ naskočil v siedmich stretnutiach na 388 minút. Ďalším pre Podbrezovú veľmi známym a obľúbeným menom je Martin Kuciak, naša bývalá jednotka medzi tromi žrďami a momentálne tréner brankárov pod Dubňom.

Prvá výhra nad MŠK Žilina vo Fortuna lige

Druhá výhra nad MŠK Žilina vo Fortuna lige

Tretia výhra nad MŠK Žilina vo Fortuna lige

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *