PREVIEW: Očakávané derby proti Dukle odohráme už v piatok o 20:30

Po zápase proti Slovanu Bratislava je domáce stretnutie s MFK Dukla Banská Bystrica asi to druhé najočakávanejšie pre fanúšikov Podbrezovej. Derby prichádza už v piatok o 20:30. Priamy prenos vysiela Nova Sport 1 a Voyo.

„V minulej sezóne sme sa s Duklou stretli v súťažnom stretnutí trikrát, teda oba tímy sa navzájom dobre poznajú. Jednou zo zásadných vecí bude reakcia po strate alebo zisku lopty. Teda výber riešení v prechodových fázach. Ligové derby má svoje špecifiká, určite to bude zaujímavý zápas. Očakávame výbornú atmosféru, ktorú chceme jednoznačne podporiť nám vlastným herným prejavom a zároveň úspešným výsledkom,“ hovorí asistent trénera Štefan Markulík.

„Železiarom“ sa proti Dukle v ostatnom období darí. Počas predošlej sezóny 2021/22 sme sa spolu stretli celkovo trikrát. V 2. lige sme vyhrali dva zápasy. Najskôr v rámci 3. kola tesne 3:2 (Galčík, Pavúk, Bartoš) a následne doma 2:0 (Galčík, Ďatko). Navyše sme sa tešili aj v 3. kole Slovnaft Cupu po výsledku 2:1 a góloch Talakova s Timošenkom.

V rámci Fortuna ligy sa Podbrezová a Dukla stretli trikrát v ročníku 2014/15, po ktorom banskobystrický tím vypadol. Zásahy Vaščáka, Harvilka a Nworaha vyhral tím z Horehronia jasne 3:0. Neskôr sme videli remízu 3:3 (Minčič vlastný, Polievka, Vajda – M. Pančík, J. Pančík, Minčič) a takisto výsledok 1:1 (Škutka – Vajda).

Aktuálny káder Dukly obsahuje viacero futbalistov, ktorí odvádzali kvalitné služby aj v Podbrezovej ako Ľuboš Kupčík, Lukáš Migaľa, Michal Faško, Timotej Záhumenský či Róbert Polievka. Zverenci trénera Ščasného sa nachádzajú na predposlednom jedenástom mieste tabuľky s tromi bodmi za jednu výhru a štyri prehry pri skóre 5:13. O tri góly sa postaral David Depetris, jeden zaznamenali Róbert Polievka a Ľubomír Willwéber.

Podbrezovčania majú po piatich kolách v tabuľke sedem bodov a sú na šiestom mieste. Na úvod sme porazili Slovan Bratislava, následne remizovali proti Ružomberku, Trnave, Dunajskej Strede aj Skalici. O našich šesť gólov sa postaralo šesť rôznych strelcov – Samuel Ďatko, Boris Godál, Daniel Pavúk, Peter Kováčik, Moses Cobnan a Marek Kuzma.

Brankár Richard Ludha udržal jedno čisté konto a podľa denníka Šport je momentálne najlepším hráčom ligy, jeho priemerná známka 8 z 10 nemá konkurenciu! Do TOP 10 sa navyše dostali aj Samuel Ďatko, Boris Godál a Marek Bartoš. Už horšou správou je fakt, že Erik Grendel dostal v Skalici svoju už druhú červenú kartu v sezóne.

Predpredaj lístkov

Predpredaj lístkov na domáci zápas proti MFK Dukla Banská Bystrica (19.8. o 20:30) sa uskutoční vo štvrtok od 16:00 do 19:00.

Lístky sa budú dať kúpiť v predpredaji vo štvrtok (18.8.2022) v čase 16:00 – 19:00, alebo potom v deň zápasu (teda piatok), dve hodiny pred začiatkom stretnutia.

Predávať sa budú na KÚPALISKU pod štadiónom, nie v Zelpo Arene.

Vzhľadom na očakávaný vyšší počet divákov v Zelpo Arene počas piatkového zápasu 6. kola Fortuna ligy medzi FK Železiarne Podbrezová a MFK Dukla Banská Bystrica a žiadame návštevníkov, aby rešpektovali nasledovné informácie.

  • Prosíme divákov, aby prišli do Zelpo Areny v dostatočnom predstihu, aby sa vyhli možným zdržaniam, keďže očakávame vyšší počet návštevníkov zápasu
  • Parkovať sa bude dať na troch hlavných parkoviskách – pri personálnom oddelení ŽP/pred vstupom do Železiarní Podbrezová, pri vlakovej stanici a v areáli Základnej školy Kláry Jarunkovej
  • Parkovanie na parkovisku za veľkou tribúnou bude výrazne obmedzené, nahor budú pustení iba partneri, zástupcovia televízie, polícia a obmedzený počet držiteľov strieborných permanentiek, nakoľko sa na toto parkovisko všetci nezmestia
  • Keď bude parkovisko za veľkou tribúnou plné, ďalšie autá budú bez výnimky otáčané naspäť
  • predpredaj vstupeniek sa uskutoční vo štvrtok (18.8.) od 16:00 do 19:00 v priestoroch pokladne KÚPALISKA, nie v Zelpo Arene
  • Lístky v deň zápasu sa budú predávať dve hodiny pred začiatkom stretnutia, takisto v pokladni na kúpalisku
  • Lístok v hodnote 0€ si musia prevziať aj deti do 15 rokov a ŤZP
  • Fanshop sa bude nachádzať pri vstupe do Zelpo Areny, vedľa turniketov

Fanshop

Hodinu a pol pred zápasom medzi FK Železiarne Podbrezová a MFK Dukla Banská Bystrica otvárame aj náš fanshop.

Nájdete ho pri vstupe do Zelpo Areny, hneď pri turniketoch. Môžete si zakúpiť oblečenie aj menšie suveníry s potlačou FK Železiarne Podbrezová ako parádne mikiny, krásne polokošele a tričká, šiltovky, rúška, vankúše, šiltovky, zástavky, šatky, voňavé stromčeky, kľúčenky či perá.

Tešíme sa na vás!

Náš fanshop funguje vďaka spolupráci s A4ka, na ich stránke www.fanzone.sk si môžete zakúpiť aj produkty s našim logom, priamy odkaz pre túto sekciu nájdete na priloženom linku TU.

Tombola

Aj v novej sezóne budeme každý zápas mať tradičnú tombolu. Ceny do súťaže venuje obchod KUTIL Jaroma Brezno.

#30TISICOVKA už v piatok v Zelpo Arene

Je tu jubilejná 30. sezóna ligy. V sezóne 2022/2023 sa môžete zapojiť do #30TISICOVKA. Opäť platí, že súťaž sa koná počas polčasových prestávok zápasov Fortuna ligy – v 6. kole to bude u nás na stretnutí FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica.

Registrovať do súťaže sa môžete na priloženom linku a možno práve vy budete vybraný do súťaže #30TISICOVKA: https://www.fortunaliga.sk/30tisicovka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *