PREVIEW: Po dvanástich dňoch nás proti Rohožníku čaká ďalší zápas

Po odloženom stretnutí s Humenným dostali hráči FK Železiarne Podbrezová tri dni voľno, mohli si užiť voľný víkend s rodinami, ale od pondelka začala ostrá príprava na nedeľné stretnutie v Rohožníku, ktoré vysiela od 11:00 aj Niké TV.

„Železiari“ majú pred sebou posledné dve stretnutia jesennej časti a ak v nich uspejú, môžeme zimovať na prvej priečke. Aj preto nechce tréner Roman Skuhravý a jeho realizačný tím podceniť vôbec nič: „Voľno sme dali s jasným  zámerom, aby si hráči odpočinuli a mali sme na záver jesennej časti dostatok energie. Možnosť dať tri dni voľno počas sezóny sa nie vždy podarí. V tréningu je teraz vidieť, že ten efekt to prinieslo. Chlapci sú natešení. Verím, že si tú energiu prenesieme do zostávajúcich dvoch stretnutí a že ich zvládneme v rovnakej kvalite ako predošlé stretnutia,“ hovorí český lodivod.

Proti Rohožníku sme sa už raz v tomto ročníku stretli, bolo to v druhom kole pri výhre 2:1 v Zelpo Arene. Po góloch Borisa Godála a Jozefa Špyrku sme viedli 2:0, definitívu mohol pridať z penalty práve Godál, ale nepremenil ju a v nadstavenom čase ešte upravil výsledok Martin Privrel: „Pre mňa je to veľmi pracovité mužstvo. Na to, že sú nováčik, tak sa prezentujú húževnatým a zaujímavým spôsobom s jednoduchým prechodom do útoku. Bojujú o každú loptu, čo sme sa presvedčili aj my v našom prvom vzájomnom zápase. Aj kvôli terénu očakávam ťažký zápas, kde budeme potrebovať stopercentnú koncentráciu. Ideme tam s rešpektom, pripravujeme sa na Rohožník ako na dobrého súpera a urobíme všetko pre to, aby sme podali čo najlepší výkon,“ tvrdí Skuhravý.

Podbrezová má na spomínanej líderskej pozícii 36 bodov, rovnaký počet ako Komárno, ale lepšie skóre a jeden dohrávaný duel s Humenným k dobru. Doposiaľ sme strelili 35 gólov, čo je druhá najlepšia ofenzíva 2. ligy. O šesť z nich sa postaral Roland Galčík, päť pridali Daniel Pavúk a Jozef Špyrka, štyrikrát sa presadil Peter Kováčik. Na prelome októbra a novembra sme nabehli na nabitý program, pôvodne piatich stretnutí za dvanásť dní. V rámci ligovej súťaže sme porazili Partizán Bardejov (2:0), ŠK Slovan Bratislava B (5:0) a naposledy aj Dubnicu vo veľmi ťažkom stretnutí. O našich troch bodoch rozhodol v úplnom závere Špyrka (2:1). Medzitým ešte Podbrezová doma privítala aj Trnavu v rámci Slovnaft Cupu, po penaltovom rozstrele sa tešil súper.

Piaty duel v spomínanom priebehu sezóny doma s Humenným odložil na 20. novembra COVID-19 vyčíňajúci v tíme z východného Slovenska. Od zatiaľ posledného zápasu až po najbližší v Rohožníku sa preto vyskytla dvanásťdňová pauza. Na ihrisku nováčika nám budú chýbať Peter Kováčik, Martin Talakov a Roland Galčík, ktorí si plnia reprezentačné povinnosti.

FC Rohožník je nováčikom 2. ligy, postup do tejto súťaže bol pre tím najväčším úspechom v histórii. Na lavičku tímu prišiel bývalý skvelý slovenský útočník a dlhoročný reprezentant Szilárd Németh, ktorý si okrem iného zahral aj v prestížnych súťažiach ako Premier League, Ligue 1 či Bundesliga. Momentálne je tím zo Záhoria na peknom jedenástom mieste so ziskom sedemnástich bodov za päť výhier, dve remízy a osem prehier pri skóre 16:27. Najlepší strelec tímu Martin Privrel sa postaral o štyri presné zásahy. Rohožník porazil Šamorín, Púchov, Slovan B, Námesto aj Trebišov, pričom výrazne potrápil aj silné tímy ako Skalica, Komárno alebo Humenné.

Zostrih nášho prvého zápasu sezóny proti Rohožníku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *