PREVIEW: Proti Seredi odohráme v Zelpo Arene prípravný zápas

V stredu (23.3.) o 11:00 odohráme v Zelpo Arene proti ŠKF Sereď prípravné stretnutie.

V piatok sme porazili Košice, ale nedeľný zápas proti Šamorínu bol presunutý na 5. apríla, takže najbližšie sa v lige predstavíme až 1. apríla, doma hostíme Púchov. Keďže sa začína reprezentačná prestávka a voľno majú aj všetky tímy Fortuna ligy, podarilo sa nám dohodnúť túto previerku proti Seredi. Máme teda mužstvu zo západného Slovenska „vrátiť“ prehru 0:1 z leta minulého roka, kedy sme sa predstavili na pôde tohto protivníka.

Tréner Roman Skuhravý nebude môcť do zápasu použiť kvarteto Richard Ludha, Peter Kováčik, Mikuláš Bakaľa a Roland Galčík, ktorí sa nachádzajú v nominácii reprezentácie U21. Nicolas Šikula odišiel do Egypta s národným tímom U19 a mladík Filip Mielke, ktorý už v príprave za áčko hral, vycestoval s U17 na kvalifikáciu o EURO do Holandska.

Podbrezová sa aktuálne nachádza na prvom mieste 2. ligy, kde má náskok troch bodov pred Duklou. Zatiaľ sme vyhrali všetky jarné štyri stretnutia, postupne porazili Banskú Bystricu (2:0), Skalicu (2:0), Námestovo (3:1) a naposledy aj Košice (2:0). V týchto dueloch strelil tri góly Daniel Pavúk, dva Roland Galčík. Obaja majú celkovo na konte deväť presných zásahov. Richard Ludha si pripísal ďalšie dve čisté konto, dokopy ich má na konte desať.

ŠKF Sereď prežíva veľmi dobrú sezónu. Pred rozdelením Fortuna ligy sa prebojovala do prvej šestky, kde išla dokonca z piateho miesta. Momentálne je na rovnakej pozícii, no jej náskok pred šiestou Žilinous sa zvýšil z dvoch na štyri body. Výrazne k tomu pomohli aj štyri jarné výhry po sebe nad Michalovcami, Senicou, Zlatými Moravcami a Trnavou. Vzápätí sa zrodila remíza so Žilinou a prvá ligová prehra od decembra prišla na Slovane. Roko Jureškin a Dominik Radič strelili po päť gólov, štyri majú na konte Andrej Kadlec a Roman Haša.

Vstup na zápas proti Seredi je v Zelpo Arene zadarmo. Zo stretnutia nebude internetový priamy prenos a neotvárame ani náš fanshop.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *