PREVIEW: V piatok prídu Rakytovce, v sobotu cestujeme do Žiliny

COVID-19 naštrbil plány v zimnej príprave, ale teraz už nič nebráni tomu, aby FK Železiarne Podbrezová odohral druhý a tretí prípravný zápas. V piatok na Skalici hostíme FK Rakytovce, v sobotu cestujeme druhýkrát na pôdu MŠK Žilina.

Plánované stretnutia proti Slovanu Bratislava, Humennému a aj Zlatým Moravciam sa bohužiaľ neodohrali. Predtým sme zvíťazili práve nad „Šošonmi“ výsledkom 2:1. Koronavírus vyradil na niekoľko dní hráčov z tréningového tempa, to bolo potrebné dohnať. Momentálne sa už ale všetko vrátilo do starých koľají a mužstvo sa pripravuje na štart ligovej súťaže. Tréner Roman Skuhravý si pochvaľuje možnosť hrať ako s Rakytovcami, tak aj v Žiline.

„V tejto chvíli nám je úplne jedno s kým, kde a proti komu hráme, pretože momentálne je najdôležitejšie, aby ten zápas bol, nakoľko príprava bola vzhľadom na okolnosti neštandardná. Bez akýchkoľvek výhovoriek však chceme tieto dve stretnutia odohrať čo najlepšie. Verím, že nám poslúžia na to, aby sme všetkých videli, aby mali čo najväčšiu minutáž a samozrejme sa chceme utvrdiť v tom ako budú veci, ktoré sme si ukazovali na videu, fungovať na ihrisku. Čo sa týka druhého zápasu, bude to ideálne porovnanie, keďže v Žiline sme hrali pred tromi týždňami a boli tam veci, ktoré sa nám nepáčili a nefungovali. To by sme chceli zlepšiť a stretnutie nám to určite ukáže. Primárne je však to, že až na dvoch hráčov máme všetkých hráčov zdravých,“ hovorí Skuhravý.

FK Rakytovce pôsobí v 3. lige stred, kde po jesennej časti patrí na tretie miesto so ziskom 31 bodov. Na prvý Dolný Kubín ich stráca päť. V doterajšom priebehu zimnej prípravy zatiaľ odohrali zverenci trénera Venglarčíka iba jeden zápas, ružomberskú U19 porazili 3:0.

MŠK Žilina začala prípravu prehrou s Podbrezovou, potom odletela na sústredenie do Dubaja, aj s našim Rolandom Galčíkom. Tam si zmerala silný s kvalitnými súpermi z ruskej ligy, Zenitu Petrohrad podľahla 0:5, Krasnodaru 2:3 a lotyšskej Rige 1:2. Remíza sa zrodila v stretnutí s malajzijským Johorom a výhru si zverenci trénera Černáka pripísali nad Gulf FC (1:0).

Domáci zápas proti FK Rakytovce sa v piatok o 16:30 odohrá na umelej tráve – Skalica, v režime OP (očkovaní – prekonaní). Vstup je voľný do 25% kapacity.

Žiadame o dodržiavanie všetkých bezpečnostných a hygienických predpisov. Rovnako je potrebné mať po celý čas horné dýchacie cesty prekryté respirátorom FFP2.

osoba kompletne očkovaná, t. z.

  • osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
  • osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
  • osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
  • osoba do 12 rokov a dvoch mesiacov veku

osoba, ktorá prekonala ochorenie Covid-19:

  • akceptované je oficiálne potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19 nie staršie ako 180 dní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *