PREVIEW: V prvom kole cestujeme na pôdu nováčika FK Humenné

V sobotu odohráme proti nováčikovi FK Humenné zápas prvého kola 2. ligy. Duel začína (24.7.) o 17:00 a naživo ho bude vysielať huste.tv.

Pre Romana Skuhravého a jeho realizačný tím to bude prvé súťažné stretnutie na lavičke „Železiarov“. Počas prípravy sme odohrali sedem zápasov, v tom poslednom Podbrezovčania v Zelpo Arene porazili Petržalku. Na úvod ligovej sezóny budú k dispozícii všetci hráči s výnimkou Reného Paraja, o ktorého zranení a operácii sme už informovali. Na východ Slovenska cestujeme v pozícii favorita. Avšak, Humenné nebude ľahký súper.

„Vždy je dôležité vyhrať prvý zápas sezóny. Keďže je Humenné nováčik, tak tam bude ich nováčikovský elán. My však chceme v sezóne niečo dosiahnuť a preto nám povinnosť velí tento zápas vyhrať. Budeme sa pozerať hlavne na seba, aby sme sa dobre nastavili a aby sme týmto zápasom pripravili na sezónu víťazstvom. Verím, že ligu odštartujeme dobre,“ povedal skúsený obranca Boris Godál.

Podobne to vidí aj ďalší zo starších hráčov v našom tíme, Vladimír Kukoľ: „Čaká nás veľmi ťažký zápas. Je to prvé kolo. Dá sa povedať, že nevieme, ako na nás súper vybehne, ale vieme, že tam bude super atmosféra, keďže do Humenného sa vrátila druhá liga. Príde dosť divákov, bude to búrlivé prostredie. Súper má kvalitu, v tíme sú skúsení hráči, ktorí hrali ligu v Prešove. Vieme, že to nebude ľahký zápas. Humenné neprehralo vyše roka,“ tvrdí.

Aj keď je FK Humenné nováčik, tak sa nedá prehliadnuť niekoľko zaujímavých skutočností. Toto mužstvo neprehralo jediný zápas už viac ako rok, naposledy 4. júla v prípravnom stretnutí s Košicami a ak berieme do úvahy len súťažné zápasy, tak séria je ešte dlhšia. Písal sa november 2019, kedy nad Humenným zvíťazili Lipany. Oba spomínané duely skončili zhodne 0:3. Mužstvo zo Zemplína sa do druhej najvyššej súťaže vrátilo po dvanástich rokoch. Posledný zápas v nej odohralo zhodnou okolností práve proti Podbrezovej, kedy sme vyhrali 3:1. Trénerom vtedy bol Jozef Škrlík, ten stojí na lavičke aj teraz, čiže spomínaný výsledok si dobre pamätá.

Humenné počas prípravy vyhralo všetky zápasy, porazilo MFK Vranov nad Topľou (4:0), FK Poprad (1:0), MŠK Tesla Stropkov (4:1), Partizán Bardejov (2:1), Kisvárda FC (8:0), Slavoj Trebišov (5:1) a dokonca aj fortunaligový MFK Zemplín Michalovce (5:2). Z tímu síce odišli Jozef Skvašik (Snina), Šimon Ganaj (Lackovce), Šimon Vaceľ, Marián Dzurjo a Kristián Hirka (Prešov), ale posilami sú aj známe mená ako Ján Dzúrik, Viktor Maťaš (Partizán Bardejov), Jozef Šimon Turík, Kevin Komar (FC Košice) Juraj Kuc (Poprad) či Samuel Šuľak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *