PREVIEW: V Trebišove chceme získať tri body aj za podpory našich fanúšikov

Do konca sezóny ostáva už len päť zápasov, najbližšie sa futbalisti FK Železiarne Podbrezová predstavia v sobotu na ihrisku Slavoja Trebišov, kde sa body nezískavajú ľahko, ale my sa o to pokúsime.

Po prehre s Petržalkou a dvoch výhrach Banskej Bystrice sa náš náskok na čele tabuľky zmenšil už iba na tri body. Stále však máme najviac výhier (19) aj najvyšší počet strelených gólov v súťaži a síce rovných 60. Po desať strelili Roland Galčík aj Daniel Pavúk, o šesť sa postaral Jozef Špyrka, štyri majú na konte Marek Kuzma s Petrom Kováčikom a trikrát gólmanov súperov prekonali Boris Godál, Marek Bartoš, Erik Grendel, Samuel Ďatko a Michal Breznanik.

„Sme si vedomí kvality súpera, ktorý predovšetkým v domácom prostredí ukazuje zaujímavú hernú tvár. My sa však koncentrujeme len na seba, chceme jednoznačne ukázať to, čo nás zdobí v priebehu celej sezóny. Je pred nami vrchol súťažného ročníka a ja verím, že potvrdíme to, na čom systematicky pracujeme od leta. Každý jeden zápas je pre nás veľmi dôležitý a čaká nás ešte poriadna drina. Určite chceme k tomu pristúpiť tak, aby sme na konci boli všetci spokojní,“ hovorí asistent trénera Štefan Markulík.

Slavoj Trebišov je v tabuľke na desiatej priečke so ziskom 31 bodov za osem výhier, sedem remíz a desať prehier pri skóre 23:36. Na jar tím z východného Slovenska vyhral síce iba v Rohožníku, ale nedávno dokázal doma uhrať remízu 1:1 aj s Duklou. Naposledy nestačil na Skalicu, na jej pôde podľahol výsledkom 1:4.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny Podbrezová doma vyhrala nad Trebišovom jasne 3:0 po dvoch zásahoch Rolanda Galčíka a jednom od Ivana Timoshenka. Predošlé dva ročníky priniesli naše dve výhry 2:0, kedy sa dva razy presadil Daniel Pavúk a po zásahoch Viazanka, Šulca a Pribulu aj 3:0, takisto jednu remízu 3:3. Pri spomínanej prestrelke sme prehrávali polčas 0:2, v druhom sa presadili Godál s Parajom a remízu počas 90. minúty zachránil Breznanik. Červené karty videli náš Bakaľa a zakrátko aj Kulich.

VŠETCI DO TREBIŠOVA!

FK Železiarne Podbrezová zabezpečí autobus zadarmo pre všetkých fanúšikov, ktorí chcú ísť podporiť našich chlapcov v sobotu (23.4.) do Trebišova.

Zápas s Petržalkou je už za nami, pozeráme sa dopredu. Ďakujeme vám za podporu, keďže ste v piatok prišli v hojnom počte. Vážime si ju a preto sa vedenie klubu rozhodlo zabezpečiť autobus na ďalší ligový zápas.

Boj o postup do Fortuna ligy už ide do samotného záveru a my vás potrebujeme ako ešte nikdy predtým, preto neváhajte a vycestujte do Trebišova podporiť našich chlapcov v boji za dôležitými bodmi. Chceme vás počuť!

Možnosť vycestovať má úplne každý a to zadarmo. Za cestu neplatíte nič, kúpiť si musíte iba lístok na zápas. Ak sa zaplní jeden autobus, objednáme ďalší. Každý, kto chce ísť, sa do Trebišova a naspäť z Podbrezovej dostane zadarmo.

Veríme, že sa v čo najväčšom počte stretneme spoločne v Trebišove!

V prípade záujmu kontaktujte vedúceho fanklubu Tomáša Birku na telefónom čísle +421904577073.

Odchod autobusu s fanúšikmi do Trebišova bude v sobotu o 11:45 z Podbrezovej (pri polícii) a o 12:00 z Brezna (parkovisko pri Tescu).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *