PREVIEW: V Zelpo Arene nás čaká súboj prvého s posledným

Druhá futbalová liga po štarte jarnej časti nebude spať ani jeden víkend, až do záveru mája sa hrá každý týždeň. To znamená, že na výhrou s Duklou a Skalicou už nemôžeme myslieť, nakoľko v piatok o 16:00 štartuje domáci zápas proti MŠK Námestovo.

Bude to stretnutie prvého tímu tabuľky s tým posledným, ale to neznamená nič. Práve naopak, takéto stretnutia vedia byť zradné, čo si uvedomuje aj Mikuláš Bakaľa: „Verím, že od začiatku si pôjdeme po tri body. Je to však zápas, kedy my musíme potvrdiť svoju formu, čo vie byť náročné, ale je to len o nás a o tom ako sa pripravíme v hlave. Verím, že to zvládneme,“ hovorí rodák práve z Námestova a odchovanec tamojšieho futbalu.

Jeho konštatovanie utvrdzuje aj pohľad na prvý vzájomný zápas v prebiehajúcom ročníku. Na Orave sme v auguste prehrávali po hodine hry zásahmi Farského a Snováka už 0:2, no zverenci trénera Skuhravého nepoložili zbrane a predviedli skvelý štvorgólový obrat. Režíroval ho Peter Kováčik. Strelil posledný gól a na dva prihral. Okrem neho sa presadili aj Galčík, Špyrka a Pavúk.

Podbrezová sa po devätnástich kolách nachádza na prvom mieste 2. ligy so ziskom 46 bodov, čo je o tri viac ako má druhá Dukla Banská Bystrica. Doposiaľ sme strelili už 43 gólov a inkasovali štrnásť. Ide o druhú najlepšiu ofenzívu aj defenzívu v súťaži. Neinkasovali sme trikrát po sebe, v stretnutiach proti Humennému, Dukle a Skalici. Štatisticky vyniká Roland Galčík, autor ôsmich gólov a desiatich asistencií. Za ním nasleduje šesťgólový Daniel Pavúk. Peter Kováčik sa presadil štyrikrát a pridal sedem prihrávok.

Naopak, nováčik z Námestova na svoju prvú výhru v 2. lige stále čaká. Doposiaľ získali zverenci trénera Marčoka iba dva body za remízy so Skalicou a Trebišovom. V tabuľke je Námestovo posledné, strelili zatiaľ iba desať gólov a inkasovalo ich až 59, čo sú najhoršie čísla v súťaži. Marek Žákovič a Samuel Farský strelili po tri góly.

Zápas bude ako hlavný arbiter rozhodovať Michal Čiernik, jeho asistentmi sú Martin Špivák a Denis Poruban. Ako štvrtý rozhodca figuruje Igor Valent, delegátom stretnutia bude Ján Labanc a pozorovateľom rozhodcov Pavol Chmura.

45 minút pred zápasom medzi FK Železiarne Podbrezová a MŠK Námestovo otvárame aj náš fanshop.

Nájdete ho okamžite po prechode cez turnikety. Môžete si zakúpiť oblečenie aj menšie suveníry s potlačou FK Železiarne Podbrezová ako parádne mikiny, krásne polokošele a tričká, šiltovky, rúška, vankúše, šiltovky, zástavky, šatky, voňavé stromčeky, kľúčenky či perá.

Doskladnili sme aj šály, takže budete mať znova možnosť zakúpiť si tento tradičný futbalový suvenír.

Tešíme sa na vás!

Náš fanshop funguje vďaka spolupráci s A4ka, na ich stránke www.fanzone.sk si môžete zakúpiť aj produkty s našim logom, priamy odkaz pre túto sekciu nájdete na priloženom linku TU.

Pred zápasom sa znova môžete tešiť aj na štúdio, ktoré uverejníme 35 minút pred výkopom na našom webe, Facebooku a Youtube.

Priamy prenos z piatkového zápasu, ktorý štartuje o 16:00 v Zelpo Arene, vysiela Futbalnet TV.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *