Richard Ludha: „Som rád, že som tímu pomohol svojimi zákrokmi“

Podbrezová ostáva aj po piatom kole nezdolaná, ale zaznamenali sme už štvrtú remízu po sebe. Bod zverenci trénera Romana Skuhravého doviezli aj zo Skalice.

Zdroj: TASR

Prvý polčas dopadol podľa našich predstáv, v jeho závere Ďatkom získanú penaltu premenil Marek Kuzma. Stal sa šiestym strelcom „Železiarov“ v aktuálnom ročníku. Úvod druhého dejstva ale nebol vôbec dobrý. Erik Grendel videl druhú žltú kartu a tým pádom červenú. Nariadený priamy kop premenil Ján Vlasko.

„Bol to ťažký zápas. Predošlé štyri stretnutia boli pre nás mentálne jednoduchšie než dnešný zápas. Potvrdzuje sa to, čo som povedal pred sezónou, že som rád, že do ligy postúpili všetky tri mužstvá. Bolo vidieť, že je súper na nás dobre pripravený, že nás v niektorých situáciách skvele dostupoval a tam získaval lopty. Keby sme boli v prvom polčase odvážnejší, tak by sme boli spokojnejší. Tie situácie, ktoré sa tam vyskytli, tak neviem zhodnotiť, nakoľko som ich ani nevidel. V druhom polčase sme vedeli, že máme hráčov pod žltými kartami a stalo sa to, čo sa stalo, najhoršia kombinácia – červená karta potrestaná gólom a musím povedať, že sme sa s tým bili. Súper mal dosť šancí, ktoré našťastie nepremenil. My v konečnom dôsledku tento bod berieme,“ hodnotil tréner Roman Skuhravý.

Jedným z najvýraznejších hráčov stretnutia, ak nie vôbec tým najvýraznejším, bol brankár Richard Ludha. Predovšetkým v druhom polčase predviedol dva fantastické zákroky a zachránil tým aspoň bod.

„Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, aj keď sme hrali miestami komplikovane. Snažili sme sa vytvárať si šance a byť dobrí na lopte. Druhý polčas ovplyvnila červená karta. Skalica držala tempo hry, my sme bránili, ale odbojovali sme to. Musím poďakovať chalanom, že takýto zápas dokopali do bodového konca. Som rád, že som im pomohol zákrokmi. Tie situácie neboli jednoduché, no myslím si, že som ich vyriešil dobre. Musíme si toto stretnutie zhodnotiť a potom to hodiť za hlavu, o týždeň nás čaká Banská Bystrica, čo bude derby. Tešíme sa na to,“ hovorí Ludha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *