Roman Skuhravý: „Na jar budeme ešte lepší“

Najlepším možným spôsobom sme sa rozlúčili s jesennou časťou 2. ligy. Proti kvalitnému Humennému sme vyhrali 3:0 a upevnili si priebežné prvé miesto v tabuľke, kde strávime zimnú prestávku.

Aj keď sme v prvom polčase nepremenili niekoľko šancí, tak po zmene strán to už išlo. Najskôr Marek Bartoš po priamom kope otvoril skóre, následne Roland Galčík predviedol nádhernú ľavačku a poslal loptu do rohu bránky a nakoniec sa po rohu presadil aj Daniel Pavúk: „Pocity sú fantastické. Ja som taký sviatočný strelec. Som rád, že sa mi podarilo streliť gól, dostal som sa na zadnú žrď a konečne sa mi tá lopta odrazila. Po prvom góle mi stúplo sebavedomie, viac som si veril, takže som šiel kopnúť aj priamy kop. Povedal som si, prečo to nevyskúšať. Len škoda, že tá lopta išla do stredu bránky. V úvode sme zahodili čisté šance, podobne ako v Rohožníku, ale som rád, že sme to v druhom polčase pretavili do gólov a vyhrali sme rozdielom triedy,“ hodnotil autor rozhodujúceho presného zásahu Marek Kristián Bartoš.

Tréner Roman Skuhravý po zápase neskrýval pozitívne pocity a emócie šťastia: „Chceli sme proti skvelému súperovi vidieť, kde sme sa posunuli. Bolo vidieť, že prvý polčas sme boli pomalší v kombinácii, ale napriek tomu sme mohlo zápas otvoriť oveľa skôr. Prvý gól bol pre nás spúšťačom. Vtedy sa mužstvo upokojilo a hralo tak ako chceme hrať,“ hodnotil.

„Pole position“ dáva Podbrezovej výbornú východiskovú pozíciu do jarnej časti, kedy nás ale čaká trinásť náročných zápasov v boji o Fortuna ligu: „Ja som chcel byť hlavne na dostrel čela tabuľky, pretože viem, že na jar budeme ešte lepší ako teraz. Neriešim to, či sme teraz na prvom alebo štvrtom mieste. Proste sme v hre a to je pre nás veľmi dôležité. Chceme postúpiť. Nikdy som to nepovedal naplno, ale verím tomu, že ten potenciál je tu veľký. Chceme sa konfrontovať s veľkými tímami. Budeme lepší a verím, že sa nám to podarí,“ otvorene konštatuje Skuhravý.

„Progres tohto tímu je absolútne najrýchlejší spomedzi tých, ktoré som trénoval. Hráči odviedli veľký kus práce. Som presvedčený, že progres tímu prišiel vďaka tvrdej práci hráčov. Pristúpili na to, akým spôsobom chceme pracovať. Od prvého do posledného hráča. Vidím ako sa zlepšujú, že ich to baví a to je pre mňa najväčšia odmena. Verím tomu, že si udržíme rovnakú pracovitosť,“ doplnil český lodivod.

„Na prvom mieste sa zimuje super, no máme pred sebou ešte jarnú časť. Nemôžeme nič podceniť, pripraviť sa na to. Jar bude ťažká,“ stroho a výstižne dodal Marek Bartoš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *