Roman Skuhravý: „Nepochybujem o tom, že to v piatok zvládneme“

Už v piatok môžeme spečatiť náš postup do Fortuna ligy. V domácom stretnutí proti Bardejovu, ktoré má v Zelpo Arene výkop o 17:00, nám stačí bod, aby sme si zabezpečili prvé miesto.

Na remízu však „Železiari“ hrať určite nebudú: „Nedokážem úplne pomenovať, či to bude oslava alebo trochu nervózne stretnutie. Dostali sme sa však ďaleko a bol by som veľmi rád, aby sme to dokončili s tou kvalitou, akou sme sa sem dostali. To znamená koncentrovanou hrou a silnou ofenzívou. Bol by som rád, keby sme boli dominantní. Pokiaľ to zvládneme, bude aj výsledok taký, aký chceme. Ja dúfam, že to najťažšie máme za sebou. V tejto chvíli cítim z hráčov obrovské odhodlanie. Najdôležitejšie je, že máme všetkých zdravých. V tom zápase budeme chcieť udržať maximálnu intenzitu. Veľmi pravdepodobne využijeme najvyšší počet hráčov, ktorých môžeme a urobíme maximum pre to, aby sme potešili fanúšikov. Dúfam, že konečne príde taká návšteva, ktorú si hráči zaslúžia,“ hovorí tréner Roman Skuhravý.

Jeho tím strelil v tejto sezóne už skvelých 77 gólov, z toho sedemnásť počas posledných troch stretnutí. Strelecká efektivita je jasne na našej strane, no ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší. Zvládnuť ho chceme i za podpory priaznivcov, preto je vstupné zadarmo: „Dávame veľa gólov, doma aj vonku hráme rovnako. Bol by som rád, aby ocenenie od fanúšikov prišlo. Ukazujeme zaujímavý produkt, ktorý ľudí musí baviť. Prial by som si, aby si do Zelpo Areny našlo cestu čo najviac ľudí, aby sme to potom mohli spoločne osláviť, pretože nepochybujem o tom, že to zvládneme,“ odhodlane doplnil český kormidelník.

Pod gólovú potenciu Podbrezovej sa výraznou mierou zapísal Marek Kuzma. Od svojho príchodu na Horehronie sa v jarnej časti presadil jedenásťkrát. Proti Dubnici strelil štyri góly, cez víkend v Žiline pridal ďalšie dva a nemala by mu ujsť koruna pre kráľa strelcov: „Každý zápas je ťažký, ale vieme, že to doma môžeme ukončiť. Bardejov je istý vypadávajúci, budeme ho chcieť zdolať, ako každého súpera. Nálada v tíme je vynikajúca, vieme, že to máme vo svojich rukách. Chceme sa tešiť už v piatok a nie v poslednom kole. Bol by to najlepší pocit osláviť s našimi fanúšikmi a užiť si vytúžený postup. Či ma budú spoluhráči hľadať, aby som zvýšil náskok na čele strelcov? Dúfam, ale aj keby to tak nebolo, je jedno, kto dá gól. Hlavne, aby sa vyhralo,“ nechal sa počuť Kuzma.

Najskúsenejší hráč tímu Michal Breznanik neoznačil stretnutie proti Bardejovu ako zápasom sezóny: „Z našej strany to bude tlak, budeme vyhecovaní, pretože je to postupový zápas. Dáme do toho všetko. Nebudeme sa spoliehať na remízu. Chceme vyhrať a ukázať, že sme postúpili zaslúžene. Nepovedal by som, že v tíme je nervozita, skôr sa tešíme. Nebude to zápas, kde budeme mať zviazané nohy. Neviem, či to je zápas sezóny, no je to posledný krok. Zvládli sme ťažké stretnutie proti Dukle či Skalici, ktoré boli zlomové. Chceli sme to ukončiť určite skôr, pretože nikdy nevieš, čo sa môže stať, ale vyšlo to na domáci zápas. Verím, že nás príde podporiť čo najviac ľudí a spoločne si užijeme oslavy postupu,“ dodal bývalý slovenský reprezentant.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *