Sereď sme porazili, dva góly Breznanika a debut Zábojníka

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali prípravný zápas proti ŠKF Sereď 3:1.

FK Železiarne Podbrezová – ŠKF Sereď 3:1 (2:1)

Góly: 9., 25. Breznanik, 66. Kukoľ – 32. Košťál

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Godál, Oravec – Ďatko, Špyrka, Grendel, Grešák – Breznanik, Kuzma (C), Pavúk. Striedali: Kukoľ, Barbora, Urgela, Zábojník

Sereď: Bolek – Šulek, Košťál, Fábry, Popovič, Morong, Iglesias, Dias, Moses, Yao, Silva. Striedali: Žbodák – Katunský, Potoma, Radič, Sanusi, Micin, Haša

V prvom polčase mala Sereď viac z hry, ale do vedenia sme išli my. Marek Kuzma potiahol loptu k šestnástke, prihral do nej a Michal Breznanik rutinérsky prehodil brankára. Zakrátko sa Godál a Rehák nedohodli pred našou bránkou a po malej domov a zákroku rukou kopala Sereď nepriamy kop. Strelu z rohu päťky však náš početný múr zablokoval. Reháka preveril výraznejšie prvýkrát Fábry, pokus pod brvno náš gólman vyrazil.

Podbrezová udrela gólovo aj z druhej šance, keď Erik Grendel poslal krásnu kolmicu za obranu, Grešák sa neulakomil, prihral okolo Boleka na voľného Breznanika, ktorý mal pred sebou už len prázdnu bránku. V 32. minúte Daniel Pavúk po zlej rozohrávke hostí spálil obrovskú možnosť strelou do brankára, čo na protiútok využila Sereď a Košťál skóre znížil.

Do prestávky sa diali ďalšie zaujímavé momenty na oboch stranách. Najskôr Breznanikov center z päťky len tesne nad hlavičkoval Marek Kuzma, na druhej strane sa blysol Rehák pri strele pod brvno od Mosesa.

Po zmene strán mohol svoj druhý presný zásah pridať Košťál, volejom zvnútra pokutového územia znova nechal vyniknúť Ivana Reháka. Konečný výsledok stanovil v 66. minúte strelou spred pokutového územia k žrdi Vladimír Kukoľ. V závere ešte nebezpečne zakončovali zblízka Kuzma aj Bartoš, ich šance ale do siete neprešli.

V 72. minúte prišiel do hry iba 16-ročný Jakub Zábojník, ktorý vystriedal Michala Breznanika a odkrútil si debut v seniorskom futbale. Na konci mal jednu dobrú šancu, keď išiel sám na brankára, ale nevyšla mu kľučka. Napriek tomu ho pochválil aj tréner Roman Skuhravý: „Dlhodobo sledujem mladých hráčov. Tým, že máme menej futbalistov v áčku kvôli repre a hráči z U19 dnes hrajú majstrovský zápas v Senici, tak sme si vybrali hráča, ktorý to zvládne pohybovo. Verím, že to stretne aj ďalších a pristúpia k tomu tak ako Zábojník. Má pohybový potenciál a je zaujímavý. Teraz záleží iba na ňom.“

Roman Skuhravý: „Som vďačný za to, že sme mohli hrať s takýmto súperom, pretože v prvom polčase bolo vidieť, že to tempo bolo vražedné. Vidieť to bolo predovšetkým vo výstavbe hry a prechodovej fáze, kde Sereď výborne tlačila. Dostali sme sa do dvoch príležitostí, ktoré sme vyriešili excelentne. V druhom polčase sme sa zlepšili v hre, boli sme pokojnejší, ale paradoxne sme súpera pustili po dvoch zbytočných stratách do šancí, kedy nás podržal brankár Rehák. V globále som však rád, že nám to znova ukázalo, že nastavené veci fungujú. Konkurenčné prostredie je zaujímavé a ideme ďalej. V letnej príprave budeme chcieť hrať s takýmito súpermi. Kvalita a dynamika boli na vysokej úrovni, tam sa chceme dostať aj my a bez takýchto stretnutí nemáme šancu. Možno, že je to pre súpera trochu krutý výsledok, ale pre nás to je potešujúce a ďalší motor do práce.“