Skvelý výkon na postup cez Trnavu nestačil, Skuhravý: „Od polovice prvého polčasu sme boli jasne lepším tímom“

Proti Trnave sme v 4. kole Slovnaft Cupe síce vypadli, ale hráči FK Železiarne Podbrezová podali proti favoritovi skvelý výkon, ktorým ukázali svoju kvalitu a nebyť nevyužitých šancí, i gólu zo sporného ofsajdu, mohli sme pokojne postúpiť.

O všetkom po remíze 2:2 rozhodli penalty. V nich bol šťastnejší Spartak. Hralo sa vo skvelej atmosfére, tú vytvorilo 830 fanúšikov. Povzbudzovanie a potlesk v stoji po zápase bol pre hráčov rovnako krásny ako keby postúpili: „V prvom rade chcem pogratulovať Trnave k postupu. Nám a našim fanúšikom by som rád poďakoval za potlesk a standingovation po zápase. Myslím si, že sme predviedli dobrý výkon. Škoda, že sme neotočili výsledok. Mali sme na to šance, no reakcia fanúšikov po stretnutí bola pre nás ako morálne víťazstvo. Ja dúfam, že toto bola najlepšia pozvánka pre fanúšikov, aby chodili ďalej na naše zápasy aj v lige. Videli, že vieme potrápiť aj jedno z najlepších mužstiev na Slovensku. Dúfam, že pochopili, o čo nám tu ide. Hráme pekný futbal, padá veľa gólov. Nič viac si nemôžu priať,“ hovorí obranca Boris Godál.

Líder defenzívy hral rovnako ako ostatní „Železiari“ výborne, strelil navyše dva góly a veľa ho nedelilo ani od tretieho: „Bol to pre mňa špeciálny zápas, ale snažil som sa to dostať z hlavy, pretože by ma to len rozptyľovalo a neviem, či by som podal dobrý výkon. Góly som neoslavoval z úcty k môjmu milovanému klubu, aj keď obrancov vždy potešia. Dúfam, že Trnava to dotiahne čo najďalej v pohári, aj v lige,“ pokračuje majster Slovenska z roku 2018, kedy bol hráčom práve Spartaku Trnava.

Tréner Roman Skuhravý po stretnutí chválil svojich zverencov za to, čo na ihrisku ukázali: „Sklamaný nie som. Hrali sme proti špičkovému súperovi. Začiatok zápasu bol daň za súťaž, pretože na tú agresivitu si potrebujete chvíľku zvykať. Urobili sme dve veľké chyby. Trnava mala kvalitu v zakončení. Od 25. minúty sme však boli jasne lepší ako Spartak. Vážim si, akým spôsobom a  hrou sme za tým otočením výsledku išli. Za to patrí chlapcom poďakovanie. Videl som mužstvo, ktoré vie, čo chce hrať a verím tomu, že keď takto budeme pokračovať, tak budeme ešte lepší a s takýmito tímami budeme zvádzať zápasy týždeň, čo týždeň,“ hodnotil český lodivod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *