V domácom prípravnom zápase sme porazili Zlaté Moravce

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová v domácom prípravnom stretnutí porazili FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:1 (2:0)

Góly: 4. Pavúk (pen.), 39. Breznanik, 84. Špyrka – 88. Kyziridis

Diváci: 100

Rozhodoval: Erik Gemzický

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Godál, Straka, Urgela, Lupták, Grendel, Talakov, Kukoľ, Breznanik, Pavúk. Striedali: Kováčik, Ďatko, Špyrka, Natchkebia, Belko, Bakaľa, Barbora

Zlaté Moravce: Lukáš – Tóth, Švec, Chren, Čögley, Menich, Haspra, Dimitriadis, Čonka, Kyziridis, Gamboš

Druhý prípravný zápas sme začali výborne, keďže už v tretej minúte ušiel Daniel Pavúk a v šestnástke si vypýtal faul na svoju osobu. Nariadený pokutový kop práve samotný faulovaný hráč s pokojom premenil. Loptu kopol po svojej ľavačke, zatiaľ čo brankár Patrik Lukáš padol na opačný smer. Následne sa duel niesol v pokojnom rytme, Podbrezová mala hernú prevahu a po zlej rozohrávke gólmana hostí ju mohol využiť Godál, lenže pokus o strelu spoza šestnástky mu nevyšiel. V polovici prvého dejstva rozhodca Erik Gemzický nariadil kvôli vysokej teplote osviežovaciu pauzu. Po nej musel v 29. minúte vytiahnuť prvý vážnejší zákrok Richard Ludha, pretože dobrá strela z diaľky smerujúca pod brvno ho zamestnala. Zlatomoravčania následne predviedli tri tvrdšie zákroky, hlavne nebezpečný zásah Tótha do nohy nášho kapitána Grendela volal po prvom kartovom napomínaní, to prišlo až po ďalšom faule od Haspru z 34. minúty. Počas 37. minúty získali hostia priamy kop v krídelnom priestore. Center na zadný roh päťky si našiel hlavu Petra Čögleya a ten poslal naozaj veľmi dobrú hlavičku k žrdi, lenže Ludha opäť fantasticky loptu vytlačil na roh. Prešli len dve minúty a viedli sme už 2:0, po centri Kukoľa na hranici malého usmernil loptu za Lukáš nestarnúci Michal Breznanik.

Do druhého polčasu sme prestriedali, nastúpili Kováčik, Ďatko, Špyrka, Natchkebia, Belko, Bakaľa a Barbora, ale Zlaté Moravce sa snažili byť aktívne, k čomu pomohla aj zlá rozohrávka Ludhu, no v poslednej chvíli to jeho spoluhráči napravili. Hostia sa dostali do ešte jednej možnosti, ale inak naša defenzíva pracovala dobre. Veľmi aktívny bol Davit Natchkebia, čoho výsledkom bola obrovská možnosť, avšak spred malého vápna jeho strela neprekonala gólmana Lukáša a k dorážke už nedošlo. Videli sme aj dve nebezpečne nastrelené lopty do oboch šestnástok, obe preleteli cez päťku a išli preč. V 84. minúte dravo prenikol do vápna súpera Vladimír Barbora a aj keď mu strela nevyšla, tak lopta sa odrazila k voľnému Jozefovi Špyrkovi a ten ju nemal problém placírou usmerniť k žrdi. Richard Ludha však čisté konto neudržal, pretože po rýchlej kontre poslal kolmicu do nášho vápna Tomáš Ďubek a Alexandros Kyziridis obišiel Ludhu. Znižoval na 3:1, čo je aj konečný výsledok.

Roman Skuhravý: „Ja som rád, že boli dva rozdielne polčasy. Toto nás môže stretnúť v súťaži. Počas prvého polčasu sme hru ovládali, aj keď v predfinálnej fáze nebolo všetko dobré, tak súpera sme až na jednu štandardnú situáciu nepustili do ničoho. Čo sa týka kontroly hry a ovládania stretnutia, tak v tom sme boli dominantní. V druhom polčase sa to zmenilo spôsobom hry súpera, to mužstvo Zlatých Moraviec je skúsené a dobré. Mali sme s tým problém, prejavilo sa to v našej pasivite. Prestali sme premýšľať ofenzívne a začali sme premýšľať defenzíve. Napriek tomu si myslím, že druhý polčas sme vyhrali jednoznačne na šance. Preto ma mrzí, že sme nedohrali do gólu niektoré príležitosti. Keď to zhrniem, tak som veľmi rád, že sme mohli hrať takýto zápas. Bolo to iné ako so Žilinou, dnes to bolo viac o tom, čo nás čaká v lige. Ukázalo mi to strašne veľa dôležitých vecí, o ktorých sa chcem s hráčmi baviť. Musím ich pochváliť, nakoľko včera sme mali dva ťažké tréningy, tak neboli vyladení. To nie je výhovorka, no potrebujem vidieť aj to ako hráči pracujú s únavou.“

Richard Ludha: „Podľa mňa bol prvý polčas z našej strany vo väčšej pohode. Častejšie sme držali loptu, menej sme ju strácali. Dali sme dva góly po pekných akciách. V druhom polčase sme sa snažili hrať a tvoriť, čo je najpodstatnejšie. Niekedy nám to nevyšlo, z toho prišli pološance Moraviec, ale nakoniec sme dali ešte jeden gól. Ten inkasovaný zásah trochu mrzí, ale nevadí, je to príprava. Všetci chalani sme toho mali dosť. To však nie je výhovorka. Ide sa ďalej, pokračujeme v práci.“

Celý zápas si môžete pozrieť zo záznamu na priloženom videu.