V Podbrezovej sa uskutočnil blok UEFA Goalkeeper A, Kozáčik chválil našich gólmanov

Od pondelka do stredy sa v Podbrezovej uskutočnil trojdňový blok najvyššej brankárskej licencie UEFA Goalkeeper A, ktorý bol organizovaný našim klubom v spolupráci so SFZ.

Na Horehroní bolo dvanásť trénerov brankárov, medzi nimi aj bývalí reprezentanti Matúš Kozáčik, Ján Novota či Marián Kello. Hlavným lektorom SFZ bol Miroslav Hýll. Blok sa skladal z teórie a praxe. V rámci teórie prebiehali prezentácie, ktoré robil aj hlavný tréner nášho A-mužstva Roman Skuhravý, takisto tréner brankárov Podbrezovej – Tomáš Čechovič a kondičný tréner Jozef Jandzik. Teória sa prelínala s praxou, ktorá prebiehala formou sledovania tréningového procesu áčka. Celkovo to bolo zamerané na plánovanie tréningového procesu, kondičnú prípravu, spolupráca brankára s mužstvom po technicko-taktickej stránke a spolupráca trénera brankárov s hlavným trénerom realizačného tímu.

Svoje pocity opísal Matúš Kozáčik, účastník EURO 2016 a päťnásobný majster Česka so Spartou Praha a Viktoriou Plzeň, ktorý chytal aj za Slaviu Praha: „Mali sme trojdňový blok UEFA Goalkeeper A, ktorý bol spojený s Podbrezovou a mali sme možnosť aj s trénermi sledovať tréningový proces, prípravu, plánovanie. Bolo to veľmi dobre nachystané a som rád, že som sa mohol pozrieť do ďalšieho klubu. Dohodli sme sa s Tomášom Čechovičom, že môžeme pôsobiť v tomto prostredí a je to v rámci mikroskupín, čiže to bol dôvod. Po konzultáciách s mentormi sa to odohralo tu,“ hovorí rodák z Dolného Kubína, ktorý pochválil aj prácu podbrezovských gólmanov.

„Brankári Podbrezovej sú výborne nachystaní. Vidieť, že s nimi tréneri pracujú, majú namakaný tréningový proces. Ako kondičný, tak aj technicko-taktický a majú dobré plánovanie. Je vidieť, že sa posúvajú. Všetci sú mladí a majú veľký predpoklad, že raz budú chytať aj niekde v zahraničí,“ doplnil.

„Boli sme oslovení, či by sme v trojdňovom kurze pre trénerov brankárov mohli prezentovať to, akým spôsobom máme prepojenú silovo-kondičnú zložku, ako komunikujeme v realizačnom tíme a ako pracujeme na výstavbe hry s prepojením brankárov. Najväčší dôraz sme kládli na to, aby tréneri vnímali, že akákoľvek izolovaná schopnosť, ktorá nie je prenesená do tlakového herného prostredia, nie je tak účinná ako keď sa to robí opakovane v herných situáciách. Pre mňa to bola obrovsky podnetná schôdzka, pretože tam boli renomovaní brankári. Pre mňa to bolo zaujímavé s ohľadom na to, akým spôsobom sa to na Slovensku vníma, pretože pre mňa je brankársky post veľmi dôležitý,“ vyjadril sa Roman Skuhravý, hlavný tréner FK Železiarne Podbrezová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *