Vo štvrtok sme začali zimnú prípravu, do tímu prišiel Marek Kuzma

A-mužstvo FK Železiarne Podbrezová začalo vo štvrtok spoločnú zimnú prípravu. Novou posilou sa stal skúsený útočník Marek Kuzma. Podpísal zmluvu do 30.6.2024.

33-ročný Kuzma v aktuálnom ročníku strelil v drese Dubnice deväť gólov, jeden z nich aj do našej siete pri výhre „Železiarov“ 2:1. Nastúpil do šestnástich zápasov. Odchovanec Dubnice hrával na Slovensku aj za Duklu Banská Bystrica, Slovan Bratislava, Spartak Myjava, Iskra Borčice, ŠKF Sereď či ViOn Zlaté Moravce. Ako legionár si vyskúšal bulharskú súťaž v drese tímu Cherno More Varna, v Poľsku hrával za Puszcza Niepołomice a takisto krátko pôsobil v českom Slovácku. Slovensko reprezentoval v kategóriách do 19 a 21 rokov.

„Najväčší cieľ zimného prestupového obdobia pre nás bolo, aby sme udržali káder pokope a vhodne ho doplnili. Myslím si, že sa nám podarilo jedno aj druhé, keďže nik z kľúčových hráčov neodchádza a prichádza Marek Kuzma, o ktorého sme veľmi stáli, pretože sme presvedčení, že môže byť ďalšou dôležitou časťou do našej skladačky. Charakterovo je to výborný chlapec a sľubujeme si od neho hlavne góly,“ povedal o ofenzívnej akvizícii generálny manažér Miroslav Poliaček.

V príprave dostane šancu aj jeden Brazílčan, ktorý trénerov zaujal a takisto mladí hráči z našej akadémie: „Nevylučujeme, že na skúšku príde ešte mladý talentovaný hráč, ale zatiaľ je to v procese riešenia, keďže ide o legionára. Z dorastu sme vytiahli do prípravy sedem hráčov – Nicolas Šikula, Martin Lupták, Filip Mielke, Samuel Urgela, Nicolas Nguyen, Alex Molčan a Marek Belko,“ prezradil Poliaček.

Na jar sa Podbrezová bude snažiť nadviazať na úspešnú jeseň a pokračovať v nastolených výsledkoch i výkonoch: „Náš cieľ je jasný, chceme sa pobiť o postup do Fortuna ligy,“ doplnil Miroslav Poliaček. Príprava sa uskutoční v domácich podmienkach. Od 7. do 12. februára budú zverenci trénera Romana Skuhravého na sústredení v Uherskom Brode, kde odohrajú zápas proti Brnu. O presných časoch jednotlivých prípravných stretnutí budeme priebežne informovať.

Program prípravných zápasov:

6.1. Začiatok zimnej prípravy
15.1. MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová
21.1. ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová
22.1. FK Humenné – FK Železiarne Podbrezová
29.1. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová
5.2. FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina
5.2. FK Železiarne Podbrezová – FK Rakytovce
12.2. FC Zbrojovka Brno – FK Železiarne Podbrezová
19.2. FK Železiarne Podbrezová – 1. FC Tatran Prešov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *