Zápas proti Dubnici je preložený na november, hľadáme súpera na prípravné stretnutie

Stretnutie 12. kola 2. ligy medzi MFK Dubnica nad Váhom a FK Železiarne Podbrezová je z pôvodného termínu (sobota, 9.10.) preložené na utorok 2. novembra 2021.

Dôvodom je, že štyria naši hráči – Richard Ludha, Peter Kováčik, Mikuláš Bakaľa a Roland Galčík, boli nominovaní do slovenskej reprezentácie U21 na kvalifikačné zápasy proti Španielsku (8.10.) a Malte (12.10.).

Ak má klub v reprezentácii do 21 rokov aspoň štyroch hráčov a požiada o odloženie stretnutia, tak súper mu musí vyhovieť. Keď ich je však menej, tak vždy je to o dohode klubov. Náš súper vtedy nemusí súhlasiť s odložením stretnutia. Do spomínaného počtu štyroch hráčov v národnom tíme sa počíta iba kategória U21, hráči nominovaní do U19 a nižšie sa nerátajú a rovnako tak ani legionári ako Martin Talakov. Ten bol nominovaný do mládežníckej reprezentácie Severného Macedónska.

FK Železiarne Podbrezová zároveň hľadá súpera na odohranie prípravného stretnutia. Tímy z Fortuna ligy, ktoré sme oslovili, odmietli, vzhľadom na to, že majú vlastný program. Nižšie súťaže na Slovensku sa hrajú, reprezentačná prestávka sa ich netýka, takže sa snažíme nájsť súpera v zahraničí. O prípadnom prípravnom zápase budeme informovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *